forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Gimnazjaliści ze Skrzeszewa z wizyta w ZS CKR w Sokołowie Podlaskim PDF Drukuj Email

Dnia 27 listopada 2017 roku, razem z całą klasą oraz panią Dyrektor Halina Getler, pojechaliśmy na lekcję matematyki i zwiedzanie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaski, na które wcześniej zostaliśmy zaproszeni przez dyrekcję powyższej szkoły. Jako klasa III gimnazjum w tym roku szkolnym decydujemy o przyszłej szkole, więc pozytywnie odebraliśmy perspektywę zobaczenia szkoły.

O godzinie 900 przyjechał po nas bus placówki. Po dotarciu na miejsce rozpoczęła się lekcja matematyki. Zajęcia były ciekawe. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania dostawaliśmy nagrody. Po krótkiej przerwie, zostaliśmy zaproszeni na degustację napojów i ciasteczek przygotowanych przez uczniów kierunku gastronomicznego. Następnie zwiedziliśmy: salę gimnastyczną, pracownię chemiczną, pracownię weterynaryjną oraz kuchnię, gdzie oglądaliśmy zajęcia z gastronomii. W międzyczasie mogliśmy porozmawiać z absolwentami naszego gimnazjum i zapytać ich o opinię na temat dalszej nauki w technikum. Na koniec zostaliśmy odwiezieni z powrotem do szkoły w Skrzeszewie na godzinę 1245 .

Wyjazd mogę podsumować, jako przyjemny i przydatny. Zostaliśmy przyjęci bardzo miło i gościnnie, nie tylko przez nauczycieli, ale też i przez uczniów. Moi koledzy i koleżanki z klasy poszerzyli swoją wiedzę o technikum. Na pewno nie jeden uczeń mojej szkoły skorzysta z tej oferty.

Maria Kalinowska

 
„Święto Misia w Skrzeszewie” PDF Drukuj Email

Dzieci z Przedszkola w Skrzeszewie obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszaki – misie, o których opowiadały kolegom. Miś jest bohaterem wielu książek, wierszy, piosenek i filmów. Nasze dzieci słuchały wierszy o misiach, uczyły się piosenki „Jadą misie” oraz obejrzały bajkę „Troskliwe misie”. Miś był też tematem prac plastycznych wykonywanych przez obie grupy. W ramach zajęć ruchowych odbyły się ćwiczenia z wykorzystaniem misia : „wyścig z chorym misiem”, „podaj misia”. Za piękną wspólną zabawę przedszkolaki otrzymały medale w kształcie misia.

nauczyciele przedszkola

 
DZIEŃ PATRONA W ZESPOLE SZKÓŁ W SKRZESZEWIE PDF Drukuj Email

14 listopada w Zespole Szkół w Skrzeszewie bardzo uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona. Tradycją szkoły jest, że w tym dniu odbywa się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz ślubowanie uczniów klasy I. Część artystyczna przygotowana została przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli języka polskiego i historii. Montaż słowno - muzyczny przygotowany został w uroczystej scenerii. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali na tę okazję scenografię będącą tłem występów. Złożyły się na nią:  napis "Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów", flagi Polski, Biały Orzeł na czerwonym tle, białe i czerwone kwiaty w donicy ustawionej przed flagą, oraz "echa przeszłości" - białe brzozowe krzyże wśród porozrzucanych jesiennych liści , a przed nimi palące się lampki.

Część oficjalną akademii rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie pani dyrektor Halina Getler powitała panią wójt gminy Repki Krystynę Mikołajczuk – Bohowicz, rodziców uczniów klasy I oraz pozostałych gości. Wygłosiła też słowo wstępne, które wprowadziło odbiorców w klimat uroczystości, po czym rozpoczęła się część artystyczna.

Na montaż słowno - muzyczny zatytułowany "Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów" składały się wiersze i pieśni o treści patriotycznej. Uczniowie przypomnieli ważne wydarzenia z historii Polski od końca XVIIIw., który to czas stał się areną dramatycznych zdarzeń, w wyniku których nasza Ojczyzna na długie 123 lata znikła z mapy Europy. Historyczne rozważania kończyła data 11 listopada 1818 roku, kiedy po wielu trudach i walkach narodowowyzwoleńczych Polska stała się znów państwem wolnym, wyzwolonym spod jarzma zaborców. Utwory poetyckie, recytowane przez naszych młodych artystów, podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Uzupełnieniem lirycznych opowieści były pieśni, które śpiewano niegdyś w polskich domach. Pieśni które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Poprzez pieśni: "Warszawianka", "Marsz Pierwszej Brygady", " Rota", "Piechota", czy mniej znana "Echo dawnej piosenki" chcieliśmy przybliżyć naszą historię i ułatwić jej zrozumienie. Szczególnie wymownie zabrzmiały "Modlitwa obozowa" oraz "Miejcie nadzieję". Gdy wyśpiewane zostały słowa" O, Boże, skrusz ten miecz,co siekł nasz kraj", czy ponadczasowy tekst Norwida " Miejcie nadzieję! Nie tę lichą, marną...", w niejednych oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Wielkie zaangażowanie naszych szkolnych artystów sprawiło, że część artystyczna została przygotowana na wysokim poziomie. Świadczą o tym pełne powagi, wzruszone twarze słuchaczy, będące największą nagrodą dla wykonawców, a przede wszystkim potwierdzeniem, że Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków.

W drugiej części uroczystości odbyło się ślubowanie klasy pierwszej, dzielnie wspomaganych przez starszych kolegów. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali część artystyczną. Pochwalili się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i muzycznymi. Udowodnili, że czują się Polakami, znają nasze barwy i symbole narodowe. Po zakończonej prezentacji pani dyrektor potwierdziła, iż wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie i akt pasowania na ucznia, którego dokonała, wielkim ołówkiem udekorowanym biało – czerwoną kokardą, pani dyrektor. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. 19 Pułku Ułanów Wołyńskich w Skrzeszewie. Dowodem tego aktu były dyplomy wręczone przez wychowawcę klasy. Zgodnie z tradycją najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali prezenty od pani Wójt oraz rodziców. Klasa druga także powitała upominkami swoich młodszych kolegów. Oficjalną część akademii zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły i wyprowadzeniem sztandaru. Następnie udaliśmy się na niepodległościowe spotkanie przy słodkim poczęstunku.

Tak społeczność uczniowska wraz z nauczycielami Zespołu Szkół w Skrzeszewie okazali szacunek dla historii i dziejów naszego narodu. Ten dzień był wyjątkowy dla uczniów i ich rodziców.        Zdjęcia z uroczystości w Galerii Zdjęć

 

Katarzyna Dmowska-Niemirka i Barbara Mazurczak


 

 
Przedszkolaki pamiętają o bohaterach. PDF Drukuj Email

Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych i poległych. Dzieci z Przedszkola w Skrzeszewie odwiedzają każdego roku miejscowy cmentarz. Jest tu pomnik żołnierzy 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. majora Feliksa Jaworskiego. Ułani polegli w bitwie pod Skrzeszewem i Frankopolem w 1920 r. Dzieci zapaliły znicze i odmówiły modlitwę. Przy okazji obchodów 11 listopada będą poznawać więcej faktów z historii walk o wolność i niepodległość Polski.

/nauczyciele przedszkola/

 

 
Uczniowie ze Skrzeszewa z wizytą w Sejmie. PDF Drukuj Email

W ubiegłą środę, 11 października 2017r., uczniowie Zespołu Szkół w Skrzeszewie wraz z opiekunami brali udział w wycieczce do Warszawy.

Zanim uczestnicy udali się do gmachu Parlamentu RP, zwiedzali Łazienki Królewskie, zespół ogrodowo-pałacowy z XVIII wieku, założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Większość z nich po raz pierwszy miało okazję zobaczyć wnętrza klasycystycznego Pałacu na Wyspie i poczuć atmosferę „obiadów czwartkowych”, czyli spotkań literacko-naukowych organizowanych wówczas przez ostatniego króla Rzeczypospolitej. Mimo jesiennego deszczu odbył się też spacer po parku. Zwiedzanie Łazienek zakończyło się pobytem w Starej Pomarańczarni, gdzie uczniowie obejrzeli kolekcję rzeźb, odkryte kilka lat temu malowidła ścienne oraz teatr z czasów stanisławowskich.

Po przejeździe na ulicę Wiejską uczestnicy wycieczki znaleźli się przed budynkiem Sejmu RP i po przejściu przez bramki udali się do Sali Posiedzeń. Z galerii mogli przez pewien czas przysłuchiwać się obradom i zobaczyć wystąpienia posłów z różnych klubów parlamentarnych. Na koniec w Sali Wszechnicy Sejmowej uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat polskiego parlamentaryzmu.

W drodze powrotnej uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu, podziwiali Warszawę nocą. Mimo późnej pory wystarczyło im jeszcze werwy, aby wziąć udział w konkursie z nagrodami, podsumowującym wycieczkę.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 45


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.