forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
XIV Dzień Papieski "Świętymi bądźcie" PDF Drukuj Email

12 października 2014 roku, po raz kolejny obchodzono w całej Polsce Dzień Papieski . Juz tradycyjnie w tym dniu zorganizowano zbiórkę pieniędzy
na cele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywego pomnika Jana Pawła II. Jej działalność pozwala na naukę i rozwijanie pasji zdolnej młodzieży
z małych miejscowości. Przy kościele w Skrzeszewie kwestę prowadziły uczennice i absolwentki Zespołu Szkół w Skrzeszewie, będące (obecnie i kiedyś) stypendystkami Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.


 
Bijemy rekord w myciu zębów PDF Drukuj Email

Na zaproszenie Akademii Aquafresh przedszkolaki ze Skrzeszewa postanowiły pomóc pobić Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. Rekord był ustanawiany  30 września 2014 r. o godzinie 12:00. Przez 2 minuty dzieci w całej Polsce wspólnie miały szczotkować ząbki! Regulamin pozwalał myć zęby przy stolikach w przypadku niewielkiej łazienki. Przedszkole otrzymało wiadomość sms, że rekord został ustanowiony, ponieważ ząbki jednocześnie myło w Polsce ponad 257 500 dzieci.


 
Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej - Bielsk 2014 PDF Drukuj Email

W dniach 27 i 28 września 2014 roku w Domu Kultury w Bielsku Podlaskim odbył się finał (przesłuchania i Koncert Galowy) XXI Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Schola "Cuncti simus concanentes" zajęła II miejsce w kategorii schole młodzieżowe. Wracając z przesłuchań dziewczęta odwiedziły również sanktuarium MB Ostrożańskiej.


 
Dzień Młodzieży w Serpelicach PDF Drukuj Email

Uczniowie skrzeszewskiego gimnazjum wzięli udział w kolejnym Diecezjalnym Dniu Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, który odbył się 12 września w Serpelicach. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Nauczycielu gdzie jesteś ? ... Chodźcie, a zobaczycie (J 1, 38 - 29).
Było ono rozpoczęciem przygotowania diecezji drohiczyńskiej do spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się w 2016 roku.

Z Zespołu Szkół w Skrzeszewie w spotkaniu wzięła udział 25 osobowa grupa z opiekunami - panią Anną Skwierczyńską oraz p. Marzeną Prochacką. W godzinach przedpołudniowych wysłuchali konferencji w kościele św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Następnie udali się do Serpelic na dalszy ciąg spotkania i Eucharystię sprawowaną przez JE ks. bp Tadeusza Pikusa.

Kilka osób z parafii Skrzeszew posługiwało również w chórze, który przygotował oprawę muzyczną konferencji oraz mszy świętej.

 
Rozpoczynamy rok szkolny 2014-2015 PDF Drukuj Email

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 27


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.