forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Sportowe podsumowanie I semestru w Zespole Szkół w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

Pierwszy semestr w Zespole Szkół w Skrzeszewie zakończył się pomyślnie pod względem sportowym. Nasze szóstoklasistki Kinga Bujalska i Weronika Antoniak zajęły II miejsce w powiecie w drużynowym tenisie stołowym, które odbyły się w szkole Wyrozębach pod koniec stycznia. W tej samej dyscyplinie w Zespole Szkół w Sabniach gimnazjalistki w składzie: Wiktoria Czarnocka, Katarzyna Dudek wywalczyły złoto, a Kamil Dudek i Mateusz Adamczuk uplasowali się na III miejscu.
Zdobywcy I i II miejsca awansowali do regionu.

Jesienią gimnazjaliści ze Skrzeszewa zajęli III miejsce w powiecie w piłce ręcznej na zawodach w Sterdyni. Od kilku lat chłopcy skrzeszewskiej placówki startują w Diecezjalnym Turnieju Piłki Siatkowej. W tym roku odbył się on w listopadzie w Brańsku i okazał się szczęśliwy dla Skrzeszewa, gdyż chłopcy zdobyli złote medale i będą reprezentować szkołę i Diecezję Drohiczyńską w Zamościu.

 

 

 
Zabawa choinkowa w Zespole Szkół w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

Od wielu lat tradycją Zespołu Szkół w Skrzeszewie jest organizacja Choinki Noworocznej, która w tym roku odbyła się 28 stycznia. Jest ona jedynym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń w życiu szkoły. Również tradycyjnie organizacją - przystrojeniem sali, zadbaniem o poinformowanie przedszkolaków i uczniów, zajęła się klasa III gimnazjum, z wychowawczynią, panią Marzeną Prochacką. Trzecioklasistów wspierał Samorząd Uczniowski.

Podczas zabawy, Samorząd przeprowadził konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe, który był przeznaczony dla przedszkolaków oraz klas I -III. Do konkursu przystąpiło 35 osób. Wyróżniono przebrania następujących osób: Natalki Hardejewicz, Pauliny Czapskiej, Nikoli Łęczyckiej oraz Mariusza Mlonka, Magdy Głogowskiej i Marceliny Kazimierczuk. Dla uczniów gimnazjum zorganizowano konkurs na Króla i Królową Choinki – udział w nim wzięło 27 osób. Po zmaganiach w różnych trudnych konkurencjach wyłoniono zwycięzców - uczniów klasy III - Karolina Baranek i Jakub Roszuk. Podczas choinki nie zabrakło również wspólnych tańców integracyjnych - z ulubioną belgijką i chocolate, oraz słodkiego poczęstunku. Zostały także rozdane nagrody dla wszystkich biorących udział w konkursie na ozdobę choinkową, który zorganizowany był przez ks. Sylwestra Falkowskiego, a udział w nim wzięło 44 osoby.

W tym roku uczniowie, przystrojeni w zabawne rekwizyty, mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w foto budce, która powstała dzięki pomysłowości Samorządu i klasy III gimnazjum. Fotografie dostarczyły wiele radości i będą stanowić wspaniałą pamiątkę. Każdy uczestnik Choinki otrzymał świecącą – fluorescencyjną bransoletkę, co dla wielu, a szczególnie dzieci stanowiło doskonałą atrakcję.

 


 

 
Dzień Babci i Dziadka w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

„Kochamy Was, kochamy całym sercem..” - takie hasło było przewodnią myślą spotkania z Babcią i Dziadkiem w Zespole Szkół w Skrzeszewie. Dziadkowie dają bezwarunkową miłość, oparcie i miejsce gdzie można przyjść po pocieszenie. Aby za to podziękować, dzieci z przedszkola i klas I-III w Skrzeszewie 28 stycznia 2017 roku zaprosiły Babcie i Dziadków na uroczystość. Licznie przybyłych gości powitała dyrektor p. Halina Getler składając im najserdeczniejsze życzenia i gratulując udanych wnucząt. Dzieci kolejno prezentowały swoje umiejętności: wiersze, piosenki, taniec oraz przedstawienie teatralne „Królewna Śnieżka”. Bardzo miłym akcentem przygotowanym przez rodziców był tort dla Babci i Dziadka. Po odśpiewaniu „Sto lat” dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki: laurki, serca, ramki ze zdjęciami i kwiaty. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

wychowawcy grup przedszkolnych i klas I-III


 
Mamy I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – Tenis Stołowy! PDF Drukuj Email

24 stycznia 2017 r., ta data zostanie na długo zapamiętana, otóż pierwszy raz w historii naszego gimnazjum drużyna dziewcząt w składzie: Czarnocka Wiktoria i Dudek Katarzyna zajęła I miejsce w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Turniejowe zmagania odbyły się na hali sportowej w Zespole Szkół w Sabniach, głównym sędzią był Radosław Kosieradzki, a opiekunem naszej zwycięskiej drużyny pani Aneta Głogowska.

 

 

 
Pomagamy ptakom PDF Drukuj Email

Przedszkolaki ze Skrzeszewa kolejny rok uczestniczą w akcji zimowego dokarmiania ptaków. „Ptasia stołówka” – przepiękny karmnik wykonany przez rodziców – umieszczona jest w pobliżu przedszkola. Dzieci przyniosły duży zapas ziaren, który z pewnością wystarczy aż do wiosny. Przedszkolaki uczyły się o ptakach pozostających na zimę w kraju, o tym co lubią jeść ptaki i o tym, że trzeba dokarmiać je systematycznie. Każdorazowe wyjście do karmnika jest też okazją do zabaw na śniegu.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 42


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.