forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
DZIEŃ PATRONA W ZESPOLE SZKÓŁ W SKRZESZEWIE PDF Drukuj Email

14 listopada w Zespole Szkół w Skrzeszewie bardzo uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona. Tradycją szkoły jest, że w tym dniu odbywa się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz ślubowanie uczniów klasy I. Część artystyczna przygotowana została przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli języka polskiego i historii. Montaż słowno - muzyczny przygotowany został w uroczystej scenerii. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali na tę okazję scenografię będącą tłem występów. Złożyły się na nią:  napis "Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów", flagi Polski, Biały Orzeł na czerwonym tle, białe i czerwone kwiaty w donicy ustawionej przed flagą, oraz "echa przeszłości" - białe brzozowe krzyże wśród porozrzucanych jesiennych liści , a przed nimi palące się lampki.

Część oficjalną akademii rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie pani dyrektor Halina Getler powitała panią wójt gminy Repki Krystynę Mikołajczuk – Bohowicz, rodziców uczniów klasy I oraz pozostałych gości. Wygłosiła też słowo wstępne, które wprowadziło odbiorców w klimat uroczystości, po czym rozpoczęła się część artystyczna.

Na montaż słowno - muzyczny zatytułowany "Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów" składały się wiersze i pieśni o treści patriotycznej. Uczniowie przypomnieli ważne wydarzenia z historii Polski od końca XVIIIw., który to czas stał się areną dramatycznych zdarzeń, w wyniku których nasza Ojczyzna na długie 123 lata znikła z mapy Europy. Historyczne rozważania kończyła data 11 listopada 1818 roku, kiedy po wielu trudach i walkach narodowowyzwoleńczych Polska stała się znów państwem wolnym, wyzwolonym spod jarzma zaborców. Utwory poetyckie, recytowane przez naszych młodych artystów, podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Uzupełnieniem lirycznych opowieści były pieśni, które śpiewano niegdyś w polskich domach. Pieśni które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Poprzez pieśni: "Warszawianka", "Marsz Pierwszej Brygady", " Rota", "Piechota", czy mniej znana "Echo dawnej piosenki" chcieliśmy przybliżyć naszą historię i ułatwić jej zrozumienie. Szczególnie wymownie zabrzmiały "Modlitwa obozowa" oraz "Miejcie nadzieję". Gdy wyśpiewane zostały słowa" O, Boże, skrusz ten miecz,co siekł nasz kraj", czy ponadczasowy tekst Norwida " Miejcie nadzieję! Nie tę lichą, marną...", w niejednych oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Wielkie zaangażowanie naszych szkolnych artystów sprawiło, że część artystyczna została przygotowana na wysokim poziomie. Świadczą o tym pełne powagi, wzruszone twarze słuchaczy, będące największą nagrodą dla wykonawców, a przede wszystkim potwierdzeniem, że Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków.

W drugiej części uroczystości odbyło się ślubowanie klasy pierwszej, dzielnie wspomaganych przez starszych kolegów. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali część artystyczną. Pochwalili się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i muzycznymi. Udowodnili, że czują się Polakami, znają nasze barwy i symbole narodowe. Po zakończonej prezentacji pani dyrektor potwierdziła, iż wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie i akt pasowania na ucznia, którego dokonała, wielkim ołówkiem udekorowanym biało – czerwoną kokardą, pani dyrektor. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. 19 Pułku Ułanów Wołyńskich w Skrzeszewie. Dowodem tego aktu były dyplomy wręczone przez wychowawcę klasy. Zgodnie z tradycją najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali prezenty od pani Wójt oraz rodziców. Klasa druga także powitała upominkami swoich młodszych kolegów. Oficjalną część akademii zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły i wyprowadzeniem sztandaru. Następnie udaliśmy się na niepodległościowe spotkanie przy słodkim poczęstunku.

Tak społeczność uczniowska wraz z nauczycielami Zespołu Szkół w Skrzeszewie okazali szacunek dla historii i dziejów naszego narodu. Ten dzień był wyjątkowy dla uczniów i ich rodziców.        Zdjęcia z uroczystości w Galerii Zdjęć

 

Katarzyna Dmowska-Niemirka i Barbara Mazurczak


 

 
Przedszkolaki pamiętają o bohaterach. PDF Drukuj Email

Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych i poległych. Dzieci z Przedszkola w Skrzeszewie odwiedzają każdego roku miejscowy cmentarz. Jest tu pomnik żołnierzy 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. majora Feliksa Jaworskiego. Ułani polegli w bitwie pod Skrzeszewem i Frankopolem w 1920 r. Dzieci zapaliły znicze i odmówiły modlitwę. Przy okazji obchodów 11 listopada będą poznawać więcej faktów z historii walk o wolność i niepodległość Polski.

/nauczyciele przedszkola/

 

 
Uczniowie ze Skrzeszewa z wizytą w Sejmie. PDF Drukuj Email

W ubiegłą środę, 11 października 2017r., uczniowie Zespołu Szkół w Skrzeszewie wraz z opiekunami brali udział w wycieczce do Warszawy.

Zanim uczestnicy udali się do gmachu Parlamentu RP, zwiedzali Łazienki Królewskie, zespół ogrodowo-pałacowy z XVIII wieku, założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Większość z nich po raz pierwszy miało okazję zobaczyć wnętrza klasycystycznego Pałacu na Wyspie i poczuć atmosferę „obiadów czwartkowych”, czyli spotkań literacko-naukowych organizowanych wówczas przez ostatniego króla Rzeczypospolitej. Mimo jesiennego deszczu odbył się też spacer po parku. Zwiedzanie Łazienek zakończyło się pobytem w Starej Pomarańczarni, gdzie uczniowie obejrzeli kolekcję rzeźb, odkryte kilka lat temu malowidła ścienne oraz teatr z czasów stanisławowskich.

Po przejeździe na ulicę Wiejską uczestnicy wycieczki znaleźli się przed budynkiem Sejmu RP i po przejściu przez bramki udali się do Sali Posiedzeń. Z galerii mogli przez pewien czas przysłuchiwać się obradom i zobaczyć wystąpienia posłów z różnych klubów parlamentarnych. Na koniec w Sali Wszechnicy Sejmowej uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat polskiego parlamentaryzmu.

W drodze powrotnej uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu, podziwiali Warszawę nocą. Mimo późnej pory wystarczyło im jeszcze werwy, aby wziąć udział w konkursie z nagrodami, podsumowującym wycieczkę.


 
Uczniowie ze Skrzeszewa w Centrum Nauki PDF Drukuj Email

 

Dnia 02. 06 .2017r uczniowie kl. I ,II, IV, V, Zespołu Szkół w Skrzeszewie już we wczesnych godzinach rannych wyruszyli na wycieczkę do Warszawy
zorganizowanej w ramach projektu „ Szkoła Równych Szans” –VI edycja .Wycieczka odbyła się do Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli okazję
do samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów oraz poznali niektóre zjawiska zachodzące w przyrodzie. Następnie dzieci udały się do restauracji
na pyszny obiad. Do domu wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

 

 
Piknik Rodzinny 2017 w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

30 maja odbył się XV Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka z przewodnim hasłem od lat „Sport to radość życia” . Nadrzędnym celem pikniku jest dobra zabawa i promocja aktywności ruchowej w każdym wieku. Tradycją stało się, że ten dzień spędzają razem uczniowie, rodzice i nauczyciele na wspólnych zabawach .W programie znalazły się nietypowe konkurencje indywidualne dla gimnazjalistów i rodziców tj. toczenie beli, bieg w płetwach, marsz na szczudłach. Młodsi uczniowie zmagali się w rzutach do celu, przeskokach na skakance i torach przeszkód. Jak zawsze wiele śmiechu i zabawy było w konkurencjach rodzice kontra nauczyciele kontra uczniowie. Kulminacyjnym punktem programu tradycyjnie był konkurs na SUPER RODZINĘ, w którym nagrodą główną był Puchar Dyrektora Szkoły . Konkurs polega ta tym, że poszczególne rodziny biorą udział potyczkach sportowych. Wzbudza on wiele emocji i cieszy się coraz większą popularnością o czym świadczy rekordowa ilość zgłoszonych rodzin w tym roku. Nagrodami w konkursach były: piłki, badmintony, akcesoria rowerowe, pendrive, słuchawki, głośniki i myszki komputerowe. Duży entuzjazm wzbudziły dmuchane atrakcje i nowość - bezpłatna loteria, w której każdy coś wygrywał.( przybory szkolne, koszulki, kubki, rakietki, pamiętniki , czapeczki). Zwieńczeniem imprezy był mecz piłki nożnej uczniowie – rodzice (0:0) i wspólny posiłek. Nadrzędnym celem pikniku jest dobra zabawa i promocja aktywności ruchowej w każdym wieku.

Piknik Rodzinny to cykliczna impreza. Nie byłaby możliwa bez naszych sponsorów, którzy towarzyszą nam od lat: TRANSPORT. ROZBICKI- ADAM ROZBICKI FIRMA UZIMEX ,RODZINA MITURÓW I KALINOWSKICH AGRO-FRANKOPOL, RADA RODZICÓW, FIRMA POLSERO, BANK SPÓŁDZIELCZY W SOKOŁOWIE PODLASKIM ODDZIAŁ W REPKACH, FIRMA VERIFIS, SKLEP SPOŻYWCZY AGA – AGNIESZKA ROSZUK, FIRMA, FIRMA RENSKLEP NOWA –M, TWP Siedlce

Do naszego grona dołączyło KATOLICKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ na czele z ks. Sylwestrem Falkowskim.

DZIĘKUJEMY OSP SKRZESZEW, która towarzyszy nam od lat i panom ADAMOWI BOCHAJOWI za nagłośnienie, GRZEGORZOWI TOMCZUKOWI za wykonanie przedmiotów do wspólnych zabaw i wszystkim przybyłym rodzicom za wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 45


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.