forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Dzień Babci i Dziadka 2015 PDF Drukuj Email

Ostatni dzień karnawału 17 lutego 2015 roku w Zespole Szkół w Skrzeszewie upłynął bardzo uroczyście. Dzieci z przedszkola i klas I-III zaprosiły Babcie i Dziadków. W pięknie przystrojonej sali gimnastycznej uczniowie przedstawili ciekawy program artystyczny: Jasełka, wiersze, piosenki, taniec oraz sztukę „Szewczyk Dratewka”. Goście zostali obdarowani upominkami własnoręcznie wykonanymi przez wnuczęta. Rodzice dzieci przygotowali słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie mogli również odnaleźć swoje podobizny na portretach. Wspaniała impreza pozostanie na długo w pamięci gości i wykonawców.


 
Gimnazjum w Skrzeszewie w Warszawie PDF Drukuj Email

Dnia 16 lutego bieżącego roku uczniowie pod opieką nauczycieli pojechali na wycieczkę do Warszawy, aby zwiedzić m. in. nowe Muzeum Historii Żydów Polskich ,,Polin'' , Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wiele innych zabytków naszej stolicy tematycznie z nimi związanych. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy historycznej. Podróż rozpoczęła się o godzinie 7:30.    Z autobusu wysiedliśmy około godziny 10:00. Pierwszym punktem naszej wycieczki był pomnik Jana Karskiego - kuriera i emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie mieliśmy zobaczyć znajdujący się obok pomnik Żydów polskich. Potem poszliśmy do Muzeum Historii Żydów Polskich ,,Polin''. Było to miejsce niezwykłe pod wieloma względami . Po muzeum oprowadzał nas przewodnik, który pomógł na szerzej zapoznać się z historią wyznawców judaizmu. Wystawa składała się z ośmiu galerii, które w bardzo szczegółowy sposób opowiadały o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów. Po około dwóch godzinach udaliśmy się na kopiec Mordechaja Anielewicza oraz zobaczyliśmy fragment muru getta warszawskiego. Następnym punktem naszego wyjazdu było Muzeum Powstania Warszawskiego. Niewątpliwą atrakcją był właz do kanału, którym ewakuowało się powstanie na Nowy Świat i ulicę Długą. Na koniec widzieliśmy Arsenał, gdzie odbyła się w 1943 roku słynna akcja, w której ewakuowano Jana Bytnara. Po zwiedzeniu wszystkich miejsc wyjechaliśmy z Warszawy około godziny 20:00.

Moim zdaniem wycieczka była jak najbardziej udana. Uważam, że była to znakomita lekcja historii. Mogliśmy również zobaczyć jak ludzie w tamtych czasach walczyli o wolność Polski. Zdobyliśmy wiedzę, która z pewnością przyda się w przyszłości.

 

/ Adrianna Bochaj kl. III gimnazjum / 


 
„Posłańcy Świętego Mikołaja”. PDF Drukuj Email

W sobotę 17 stycznia 2015 roku odbyła się w Przedszkolu w Skrzeszewie „ Choinka Noworoczna”. Dzień ten był wyjątkowo uroczysty, gdyż tego dnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Prezenty zostały zakupione przez Fundację „Antiqua” w ramach akcji „Posłańcy Świętego Mikołaja”. Pomysłodawcą tego wydarzenia był pan Maksymilian Chałupka. Wcześniej dzieci samodzielnie rysowały „Listy do Świętego Mikołaja” . Z niecierpliwością czekały na wymarzone prezenty. Przedszkolaki wykonały kolorowe podziękowania dla Fundacji Antiqua. Podczas spotkania pięknie odśpiewały dla Świętego Mikołaja i rodziców kolędy . Była to też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom tej wspaniałej akcji.


 
Ślubowanie klasy I - Dzień Niepodległości PDF Drukuj Email

Zdjęcia ze ślubowania w zakładce "Galerii zdjęć"

 
Mój najpiękniejszy różaniec PDF Drukuj Email

Przez cały październik 2014 roku uczniowie szkoły podstawowej i klasy "O" z Zespołu Szkół w Skrzeszewie wykonywali różaniec według własnego projektu. Dzięki temu powstały one z: kasztanów, kukurydzy, jarzębiny, koralików, żołędzi, orzechów, drucików, gumek, włóczki, fasoli, makaronu, bibuły a nawet żelków. W konkursie udział wzięło 45 dzieci.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 31


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.