forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Pomagamy! - akcja charytatywna w Zespole Szkół w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

Wzorem poprzedniego roku, Samorząd Uczniowski Gimnazjum, w II połowie marca przeprowadził wśród uczniów Zespołu Szkół akcję zbiorki kosmetyków praz środków czystości. Zebrane rzeczy zostały przekazane do Domu Dziecka w Kisielanach. Akcję koordynowali - Bartek Zawadzki i Ola Sobieszczuk.


 
"BYŁ KIEDYŚ INNY ŚWIAT" - koncert w Zespole Szkół w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

Od 2011 roku obchodzony jest Dzień Żołnierzy Wyklętych, to wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Narodowy Dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu przez długie lata.

21 marca 2016 roku w Zespole Szkół w Skrzeszewie odbył się koncert zatytułowany "Był kiedyś inny świat", podczas którego przypomniano losy ludności w okresie II wojny światowej oraz lat komunizmu. Śpiewając piosenki z tego okresu przypomniano postacie Józefa Szczepańskiego "Ziutka" - autora "Pałacyku Michla" czy "Dziś idę walczyć mamo", Janiny Załęskiej - bohaterki utworu "Sanitariuszka Małgorzatka" Edwarda Franciszka Herberta - żołnierza zamordowanego w Katyniu, Mieczysława Dziemieszkiewicza - "Roja", Danuty Siedzikówny - Inki oraz wszystkich tych, którzy dla Ojczyzny poświęcili swoje plany, marzenia a bardzo często - życie.

Uroczystość rozpoczął J.E. ks. bp Tadeusz Pikus, który wyraził swoją radość z pamięci, jaką otaczani są walczący o wolność Ojczyzny. Przypomniał również o zbliżających się, ważnych rocznicach: 1050 - Chrztu Polski, 25 - powołania do istnienia Diecezji Drohiczyńskiej oraz 17 rocznicy - wizyty św. Jana Pawła II w naszej diecezji. Na obchody tych ważnychwydarzeń, które odbędą się 10 czerwca w Drohiczynie, zostaliśmy wszyscy zaproszeni.

Wśród gości obecni byli: p. Iwona Wasilewska - zastępca Wójta Gminy Repki, ks. Józef Gierczyński - proboszcz parafii, p. Marianna Kobylińska - dyrektor GOKiS w Sterdyni, p. Ewa Czarkowska - dyrektor GOK w Repkach, Rada Gminy Repki wraz z przewodniczącym Adamem Czarnockim, rodzice, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Skrzeszewie.

Program został przygotowany oraz zaprezentowany przez scholę Cuncti Simus Concanentes, prowadzoną przez p. Magdalenę Chomać.

Cały koncert był niepowtarzalną lekcją historii i patriotyzmu, przypomnieniem, że powinniśmy postępować tak, aby móc powiedzieć podobnie jak Danka - Inka "ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA".

autor tekstu: Magdalena Chomać, fot. Anna Skwierczyńska


 

 
"Smak życia" - warsztaty profilaktyczne PDF Drukuj Email

W dniach 7-11 marca 2016 roku uczniowie klasy II gimnazjum Karolina Bojar, Karolina Baranek, Patrycja Czapska, Karol Biernacki oraz Sebastian Sawicki od opieką pani Magdaleny Chomać poprowadzili zajęcia dotyczące profilaktyki dopalaczy. Uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej, I, II i III gimnazjum rozmawiali jakie niebezpieczeństwo niesie wpuszczanie do domu osób nieznajomych - porównując to do niebezpieczeństwa wprowadzania do organizmu nieznanych substancji. Szukali również podobieństwa zatrucia grzybami oraz substancjami psychoaktywnymi. Wymieniali źródła prawdziwego szczęścia - czyli tego, co najlepiej chroni nas przed zażywaniem różnorodnych używek. Zajęcia były realizowane w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego.

 

 
"Dobra Królowa - Święta Jadwiga" - projekt PDF Drukuj Email

10 marca 2016 roku uczniowie klasy IV z Zespołu Szkół w Skrzeszewie, swoim młodszym kolegom z przedszkola oraz klas O-III, zaprezentowali przedstawienie pt. "O tym jak Królowa Jadwiga wspomogła biednego kamieniarza". W ten sposób chcieli zapoznać dzieci z postacią Królowej Jadwigi - osoby która dbała zarówno o rozwój chrześcijaństwa oraz o osoby biedne i pokrzywdzone. Przedstawienie jest częścią projektu edukacyjnego realizowanego w ramach konkursu CHRZEST ŚWIĘTY w życiu człowieka, organizowanego przez Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie; Zespół Szkół w Sabniach oraz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.


 
Rekrutacja do Przedszkola 2016/2017 PDF Drukuj Email

Dyrektor Zespołu Szkół w Skrzeszewie informuje, że od 22 lutego rozpoczyna się rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Skrzeszewie. Postępowanie rekrutacyjne odbywa się na wniosek rodziców/prawnych opiekunów. Druk wniosku należy  pobrać  w  sekretariacie  Zespołu  Szkół w  Skrzeszewie lub u wychowawcy przedszkola, czytelnie   wypełnić  (drukowanymi  literami)  i   zwrócić  do 08 marca 2016r. do sekretariatu Zespołu Szkół w Skrzeszewie.

Nasze przedszkole obecnie czynne jest od godz. 700 do 1600, planowane godziny pracy na rok 2016/2017 od 700 do 1700. Czas pracy dostosowywany jest do zapotrzebowania rodziców. Bezpłatna opieka świadczona jest od 800 do 1300. Pozostały czas podlega opłacie 1zł za każdą rozpoczętą godzinę zegarową. Oferujemy dwa posiłki:, obiad – 3 zł i podwieczorek – 1 zł.

Proponujemy bogatą ofertę edukacyjną: język angielski we wszystkich grupach wiekowych oraz religia – realizowane bezpłatnie. Ponadto organizujemy zajęcia otwarte, wycieczki, warsztaty, imprezy okolicznościowe. Nasi wychowankowie aktywnie uczestniczą w szkolnych uroczystościach, co pozwala na stopniowe przyzwyczajanie się do szkolnego życia i zmniejsza stres związany z pójściem do pierwszej klasy szkoły podstawowej. 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 39


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.