forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Światowy Dzień Książki w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- Wisława Szymborska.

23 kwietnia wypadał „Światowy Dzień Książki”. Z tej okazji w przedszkolu w Skrzeszewie odbyło się spotkanie z Panią Dyrektor Haliną Getler. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki wysłuchały wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima oraz opowiadania „Mrówka i konik polny”. Na wcześniejszych zajęciach dzieci poznały etapy powstawania książki, przynosiły do przedszkola swoje ulubione książeczki. Pani Dyrektor mówiła o tym jak ważne są książki, zachęciła również dzieci, żeby zaprosiły rodziców do wspólnego czytania książek w domu. 
SRS - VI PDF Drukuj Email

 

W Publicznej Szkole Podstawowej im. 19 Pułku Ułanów Wołyńskich realizowany
jest projekt Szkoła Równych Szans VI edycja w ramach którego odbywają
się następujące zajęcia:


Koło z języka angielskiego prowadzi Pani Beata Czarnocka

1. Koło z języka angielskiego dla klas I-III, zajęcia odbywają się we wtorek w godzinach 12.20 – 13.05

2. Koło z języka angielskiego dla klas IV-VI, zajęcia odbywają się we wtorek w godzinach 13.10 – 13.55

Koło matematyczne i informatyczne prowadzi Pani Bożena Adamczuk

1.Koło z matematyki dla Klas I-III, zajęcia odbywają się w środę w godzinach 11.30- 13.00

2. Koło z matematyki dla Klas IV-VI zajęcia odbywają się w poniedziałek w godzinach 13.10-14.40

3. Koło informatyczne dla Klas I-III zajęcia odbywają się w środę w godzinach 13.10 – 13.55

Koło przyrodnicze prowadzi Pani Marzena Wierzbicka

1. Koło z przyrody dla Klas I-III, zajęcia odbywają się w czwartek w godzinach 11.30 -13.05

2. Koło z przyrody dla Klas IV-VI zajęcia odbywają się w czwartek w godzinach 13.10 – 14.45

 

 
III miejsce w Finałach Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej PDF Drukuj Email

20 marca w salezjańskim gimnazjum odbył się finał piłki siatkowej powiatu sokołowskiego. Po wygraniu swojej grupy gimnazjaliści ze Skrzeszewa w finale spotkali się ze szkołami: Publicznym Gimnazjum w Sterdyni, Publicznym Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim i gospodarzami rozgrywek – Gimnazjum Salezjańskim. Drużyna ze Skrzeszewa w turnieju zajęła III miejsce w składzie: Kurowski K, Kurowski A, Roszuk J, Budzyński A, Buczyński K, Bartosiak J, Zawadzki P, Maciejewski K, Adamczuk M, Włodarczyk C, Dudek K.

Podobny sukces odniosły uczennice klas V – VI szkoły ze Skrzeszewa zajęły III miejsce w powiecie w mini piłce siatkowej dziewcząt. Turniej odbył 23 marca się w Wyrozębach. W finałowych rozgrywkach brały udział następujące szkoły: Publiczna Szkoła ze Skrzeszewa, Publiczna Szkoła w Wyrozębach, Publiczna Szkoła nr2 i nr4 z Sokołowa Podlaskiego. Skład zespołu: Głogowska M, Małczuk W, Fabisiak S, Wojtczuk K, Antoniak K, Prochacka A, Antoniak K, Czapska, Włodarczyk N, Pietranik N, Bojar O.

 

 
Skrzeszew – Wicemistrzami Regionu w Tenisie Stołowym PDF Drukuj Email

Katarzyna Dudek i Wiktoria Czarnocka uczennice Publicznego Gimnazjum w Skrzeszewie, zwyciężczynie powiatu sokołowskiego w drużynowym tenisie stołowym ( pokonały gospodarzy PG Sabnie) reprezentowały nasz powiat 15 marca w Międzypowiatowej Gimnazjadzie dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym. Gospodarzem turnieju było gimnazjum w Skórcu. Nasze gimnazjalistki niejednokrotnie stoczyły pojedynki z zawodniczkami zrzeszonymi w klubach. Dzięki talentowi i umiejętnościom ( a nie niefortunnemu losowaniu) zajęły II miejsce zostając wicemistrzyniami regionu. Kasia i Wiktoria awansem do finału województwa mazowieckiego potwierdziły wysoką klasę umiejętności.

Na uwagę zasługują również sukces młodszych kolegów naszych tenisistek. Czwartoklasiści Aleksander Mitura i Szczepan Zieniewski w ramach Sokołowskiej Olimpiady Dzieci brali udział w turnieju tenisa stołowego. Debiut chłopców na zawodach okazał się sukcesem. Jako szkoła uplasowali się na II miejscu, za gospodarzami rozgrywek – Wyrozębami. Indywidualnie zaś Szczepan zajął II miejsce a Olek IV miejsce.

 

 
Sportowe podsumowanie I semestru w Zespole Szkół w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

Pierwszy semestr w Zespole Szkół w Skrzeszewie zakończył się pomyślnie pod względem sportowym. Nasze szóstoklasistki Kinga Bujalska i Weronika Antoniak zajęły II miejsce w powiecie w drużynowym tenisie stołowym, które odbyły się w szkole Wyrozębach pod koniec stycznia. W tej samej dyscyplinie w Zespole Szkół w Sabniach gimnazjalistki w składzie: Wiktoria Czarnocka, Katarzyna Dudek wywalczyły złoto, a Kamil Dudek i Mateusz Adamczuk uplasowali się na III miejscu.
Zdobywcy I i II miejsca awansowali do regionu.

Jesienią gimnazjaliści ze Skrzeszewa zajęli III miejsce w powiecie w piłce ręcznej na zawodach w Sterdyni. Od kilku lat chłopcy skrzeszewskiej placówki startują w Diecezjalnym Turnieju Piłki Siatkowej. W tym roku odbył się on w listopadzie w Brańsku i okazał się szczęśliwy dla Skrzeszewa, gdyż chłopcy zdobyli złote medale i będą reprezentować szkołę i Diecezję Drohiczyńską w Zamościu.

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 45


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.