forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
„Dzień Pluszowego Misia” w Przedszkolu PDF Drukuj Email

W piątek 25 listopada 2016 roku Przedszkole w Skrzeszewie obchodziło „Dzień Pluszowego Misia”. Miś to ukochana zabawka każdego dziecka, nawet dorośli pamiętają ulubione pluszaki z dzieciństwa. W skrzeszewskim przedszkolu obchodziliśmy to święto w połączeniu z akcją „Cała Polska czyta dzieciom”. Z tej okazji zaprosiliśmy dzielnicowego Posterunku Policji w Repkach asp. szt. Wojciecha Września. Dzieci wysłuchały wierszy Brzechwy i Tuwima. Pan policjant rozmawiał również z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze i w gospodarstwie rolnym rodziców. Pokazywał elementy wyposażenia policjanta. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pomarańczowe odblaski w kształcie misia, które zostały przypięte do plecaków.

 
Dzień Patrona i Ślubowanie klas I PDF Drukuj Email

"Pieśń o tej, co nie zginęła" – to motto apelu z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę , który odbył się 17 listopada w Zespole Szkół w Skrzeszewie. Celem naszej uroczystości było przypomnienie pieśni i piosenek , które śpiewano niegdyś w polskich domach. Pieśni które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Postanowiliśmy  poprzez pieśni przybliżyć naszą historię i ułatwić jej zrozumienie. Ponieważ pieśni patriotyczne stają się coraz bardziej "historią", są coraz mniej znane szczególnie dla młodego pokolenia Polaków, zrodził się pomysł, aby zorganizować konkurs piosenki patriotycznej, by ocalić ją od zapomnienia. Przy wyborze pieśni kierowaliśmy się chronologiczną historią pieśni i piosenek z biegiem lat nobilitowanych do rangi pieśni   narodowych i ojczystych . Każdy z wykonywanych utworów ma swoją historię, często bardzo ciekawą. Każdą piosenkę poprzedzał krótki komentarz, który był także krótkim opisem dziejów Polski. Montaż słowno - muzyczny przygotowany został w uroczystej scenerii. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali na tę okazję scenografię będącą tłem występów. Złożyły się na nią:  napis 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości, flagi Polski, Biały Orzeł na czerwonym tle, białe i czerwone kwiaty w donicy ustawionej przed tablicą, mapa Polski utkana z kwiatów  o ojczystych barwach oraz "echa przeszłości" - białe brzozowe krzyże, a przed nimi palące się lampki. Uczniowie klas młodszych przybyli na uroczystość trzymając w dłoniach własnoręcznie wykonane chorągiewki.

Część oficjalną akademii rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Następne dyrektor  szkoły powitała przybyłych gości  oraz wygłosiła krótkie przemówienie, które wprowadziło odbiorców w klimat uroczystości po czym rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie prezentowali  Zgłoszone do konkursu piosenki, które zostały wkomponowane w historyczno-patriotyczny scenariusz, celem czego było nie tylko wyłonienie zwycięzców konkursu, ale przede wszystkim aranżacja pouczającej lekcji historii. Usłyszeliśmy takie pieśni jak: „Wizja szyldwacha”, „Warszawianka”, "Marsz Polonia", „Jeszcze jeden mazur dzisiaj”,  "Marsz strzelców z 1863r.", „Rota”, „Pierwsza kadrowa” czy „ My, pierwsza brygada”.  Nie zabrakło też poezji patriotycznej. Wielki aplauz publiczności towarzyszył występowi przedszkolaków. Najmłodsi brawurowo wykonali znany całej sali przebój: „Defilada”. Część artystyczna została przygotowana na wysokim poziomie. Bardzo dobrym pomysłem okazało się zorganizowanie konkursu pieśni patriotycznej, świadczą o tym wzruszone twarze słuchaczy, oraz wielkie zaangażowanie naszych szkolnych artystów. Problem miała tylko komisja konkursowa, bo trudno było wyłonić zwycięzców. Nasze wspólne śpiewanie było rodzajem hołdu, jaki chcieliśmy złożyć tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Jesteśmy pewni, że wszyscy dokładnie zapamiętamy ten dzień.

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klasy pierwszej, dzielnie wspomaganych przez starszych kolegów. Tę część uroczystości rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu szkoły. Następnie Pierwszoklasiści, z wielkim zaangażowaniem, zaprezentowali specjalnie przygotowany program artystyczny, w którym udowodnili, że czują się Polakami, znają nasze barwy i symbole narodowe oraz pięknie śpiewają. Na koniec odbyło się ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali upominki od wychowawcy i uczniów klasy drugiej. Tym miłym akcentem zakończyła się oficjalna część naszej uroczystości.

Katarzyna Dmowska-Niemirka

Fot. Olga Sobieszczuk, Bartłomiej Zawadzki


 

 

 
Konkurs na najpiękniejszy różaniec PDF Drukuj Email

W Zespole Szkół w Skrzeszewie Ks. Sylwester Falkowski we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizował konkurs na najpiękniejszy różaniec. Przez cały październik uczniowie naszej szkoły wykonywali różańce według własnego projektu. Dzięki temu powstały one z: kasztanów, kukurydzy, jarzębiny, koralików, żołędzi, orzechów, masy solnej, fasoli, makaronu, bibuły, a nawet płatków śniadaniowych. W konkursie udział wzięło 17 osób.

Bartłomiej Zawadzki - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego


 
Dzień Edukacji Narodowej w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

13 października w naszej szkole obchodzono Dzień Nauczyciela. Montaż słowno – muzyczny z tej okazji przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Skrzeszewie oraz członkowie Scholi „Cuncti Simus Concanentes”. Najpierw wszyscy zapoznali się krótko z historią Komisji Edukacji Narodowej. Następnie pięknie wyrecytowano wiersze i zaśpiewano piosenki, które mówiły o tym jak to w szkole bywa. Było to zarówno podziękowaniem za pracę jak i przeproszeniem za wszystkie „wpadki i psikusy”. Na zakończenie Nauczycielom i wszystkim tym, którzy świętowali Dzień Edukacji Narodowej uczniowie zaśpiewali Sto lat, a róże oraz czekoladki i życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Apel przygotowano pod kierunkiem p. Małgorzaty Kamińskiej-Radziszewskiej oraz p. Agnieszki Osipiak. 

 
Dzień Papieski w Parafii Skrzeszew PDF Drukuj Email

9 października 2016 roku obchodziliśmy XVI dzień papieski pod hasłem „ Jan Paweł II -Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Z tej okazji w kościele Parafialnym w Skrzeszewie, członkowie Scholi „Cuncti Simus Concanentes” oraz oddziału KSM przygotowali program słowno – muzyczny o Świętym Janie Pawle II. Na samym początku jeden z absolwentów skrzeszewskiego gimnazjum wprowadził wszystkich w duchowy wymiar „spotkania” z Wielkim Papieżem. Potem przez resztę młodzieży przypomniany został życiorys, najważniejsze myśli i nauczanie Karola Wojtyły. Dzięki obecności i umiejętnościom Scholi występ został wzbogacony piosenkami takimi jak: „Abba Ojcze”; „Nie bój się wypłyń na głębię”; „Nie lękajcie się”; „Gdy drogi pomyli los zły”; „Totus Tuus”.

Wszystkie najważniejsze chwile i wydarzenia z życia Świętego Papieża – Polaka zostały przedstawione na prezentacji multimedialnej. Została wykonana, aby wzmocnić pamięć o Świętym Janie Pawle II, który swoim życiem pokazał prawdziwe wartości. Na koniec została zaśpiewana ulubiona przez Papieża i dobrze znana wszystkim Polakom pieśń ,,Barka”, w której śpiew włączyła się cała wspólnota skrzewskiego kościoła.

Program Dnia Papieskiego został nagrodzony wielkim aplauzem przez parafian, którzy potem chętnie okazywali swoje miłosierdzie wrzucając datki do puszek, tym samym wspomagając stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

/Karolina Szkop, Bartłomiej Zawadzki - organizatorzy Dnia Papieskiego/


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 42


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.