forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Obchody Dnia Papieskiego PDF Drukuj Email

11 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Sterdyń odbyły się obchody XV Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II Papież Rodziny”, w którym czynny udział wzięli uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Skrzeszewie. Na początek zebranych powitała pani dyrektor GOKiS Marianna Kobylińska, głos zabrał również proboszcz ks. Zbigniew Rycak. Uczniowie Zespołu Szkół w Sterdyni zaprezentowali kilka scenek mających na celu przypomnienie nauczania Jana Pawła II o rodzinie. Oprawę muzyczna całości przygotowała schola z Zespołu Szkół w Skrzeszewie. Dziewczęta nie tylko zilustrowały przedstawienie piosenkami ale również zaprezentowały krótki koncert piosenek religijnych. Całość miała na celu uczczenie pamięci Papieża – Polaka.

 

 

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email

1 września 2015 roku rozpoczął się kolejny, nowy rok szkolny. Uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół w Skrzeszewie najpierw zgromadzili się na uroczystej mszy świętej, którą odprawili – ks. proboszcz Józef Gierczyński oraz ks. Jan Ślepowroński – rektor Wyższego Seminarium Duchownego diecezji kijowsko – żytomierskiej. Po jej zakończeniu wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor – Halina Getler, powitała zebranych gości wśród których była Pani Iwona Wasilewska zastępca Wójta Gminy Repki a także podała najważniejsze informacje dotyczące realizacji programu dydaktyczno-wychowawczego w roku szkolnym 2015/2016. 
Wizyta w Korycinach PDF Drukuj Email

Miłym zakończeniem roku szkolnego dla Przedszkola w Skrzeszewie była wycieczka do Korycin ( 24 VI 2015 r.). W Podlaskim Ogrodzie Ziołowym dzieci własnoręcznie wykonały herbatki ziołowo- owocowe, które mogły zabrać do domu. W gospodarstwie ekologicznym oglądały zwierzęta hodowlane oraz ciekawe gatunki ptaków. Szczególną radość sprawił dzieciom plac zabaw wykonany z bali drewnianych.


 
Dzień Rodziny w Przedszkolu PDF Drukuj Email

We wtorek 16 VI 2015 r. do Przedszkola w Skrzeszewie przybyli rodzice na uroczystość „Dnia Rodziny”. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie o zwierzątkach, wiersze, piosenki i tęczowy taniec. Do dekoracji sali wychowawczynie wykorzystały prace dzieci - kwiaty malowane pastelami. Bardzo miłym upominkiem dla rodziców był wazon z bibułowymi kwiatkami. Jedna z mam upiekła przepyszny tort i udekorowała go różyczkami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z możliwości wspólnego świętowania.


 
IX PIKNIK RODZINNY W SKRZESZEWIE PDF Drukuj Email

3 czerwca w Zespole Szkół w Skrzeszewie odbył się już IX Piknik Rodzinny pod hasłem: „Sport to radość życia”. Tradycyjnie na piknik przybyła Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk – Bohowicz ze słodyczami. W tym dniu boisko szkolne stało się również olbrzymim placem zabaw, ufundowanym przez Pana Tomasza Abramczuka, na którym znalazły się: euro-bungee, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, przejażdżki na kucyku, . Przedszkolaki występowały z rodzicami w konkurencjach bieżnych, rzutnych i z nietypowym przyborem. Dzieci z klas I-III zmagały się między sobą i musiały wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną , ale i wyobraźnią przy malowaniu twarzy, czy tworzeniu papierowych kreacji. W konkurencjach indywidualnych: skok w dal, bieg na 60m, zwinnościowy tor przeszkód, żonglerka wystartowały starsze dzieci i młodzież gimnazjalna. Zwycięzcy otrzymali piłki, rakietki, ochraniacze.

Dużo zabawy dostarczyły wszystkim konkurencje z udziałem nauczycieli, gimnazjalistów i rodziców, którzy jak zwykle nie zawiedli i licznie przybyli na imprezę.
W zmaganiach bardziej chodziło o zabawę niż rywalizację.

Najwięcej emocji wzbudził jednak konkurs na „SUPER RODZINĘ”, w którym rywalizowały między sobą rodziny min. w przeciąganiu liną, zabawach z wodą. Zwycięzcom puchar wręczyła dyrektora szkoły –Halina Getler. Wszystkie rodziny otrzymały akcesoria sportowe do wspólnych zabaw w domu. Tradycyjnie też odbyły się mecze w siatkówkę i piłkę nożną uczniowie kontra rodzice i nauczyciele. Zwieńczeniem zabawy był wspólny posiłek.

Ideą Pikniku Rodzinnego jest promocja aktywnego spędzania czasu z najbliższymi i integracja nie tylko społeczności szkolnej, ale i lokalnej, która wdrażana jest od kilku lat. Pomoc materialną bądź rzeczową w realizacji tego przedsięwzięcia niosą następujące firmy: AGROFRANKOPOL , BANK SPÓŁDZIELCZY w Sokołowie Podlaskim, POLSERO, centrum szkoleniowe ACZE, zakład aranżacyjno- wykonawczy Verifis, OSP Skrzeszew, Iglotex, REN, NOWA-M. 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 35


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.