forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Nasze Gimnazjum ma IV miejsce w Polsce - EWD PDF Drukuj Email

"Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Skrzeszewie, w gminie Repki, znalazło się na czwartym miejscu w rankingu na najlepiej kształcącą swych uczniów szkołę ponadpodstawową w Polsce. Listę stworzono na podstawie danych Instytutu Badań Edukacyjnych realizowanych pod hasłem „Projekt Edukacyjny Wartości Dodanej”." - RZECZPOSPOLITA z dnia 6 grudnia 2013 roku

Zestawienia EWD podzielone są na dwie części egzaminu gimnazjalnego: humanistyczną oraz matematyczno-przyrodniczą. W obu pierwsze miejsca zajmują Gimnazjum TWP w Ciechanowie i Gimnazjum im. Władysława IV w Warszawie. Czwarty najwyższy wynik EWD w Polsce, pod względem nauczania przedmiotów ścisłych, ma Gimnazjum ze Skrzeszewa.

Na sukces szkoły, jak mówi dyrektorka Hanna Getler, złożyło się wiele czynników. Do tych głównych, według niej, zaliczyć można klasy z małą liczbą uczniów, wykształconą kadrę pedagogiczną, pracę zespołową zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz umiejętność sięgania po środki unijne. - Na zajęcia dodatkowe pozyskaliśmy już ponad 500 tys. zł. Przeznaczyliśmy je na wyjazdy edukacyjne, jednodniowe lekcje muzealne oraz zajęcia mające pogłębić zainteresowania naszych uczniów. – dodaje dyrektor placówki. Wszystkie te czynniki sprawiają, że satysfakcję z chodzenia do szkoły mają sami gimnazjaliści. – Nasze gimnazjum nie jest nudne. Tu zawsze coś się dzieje. – mówi Eliza Sobieszczuk. Uczennica jednocześnie zauważa, że w szkole panuje jedna zasada: uczniów nie próbuje się uczyć na pamięć, tylko w taki sposób, aby wszystko zrozumieli. 

 
Calineczka - spektakl PDF Drukuj Email

14.11.2013 dzieci ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkola w Skrzeszewie były na spektaklu „ Calineczka” w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. W przedstawieniu brali udział młodzi artyści ze Szkoły Tańca Caro Dance. Przedszkolakom najbardziej podobały się barwne stroje i scenografia. Uczniowie klas I-III byli pod wrażeniem układów tanecznych i walorów wokalnych młodych wykonawców. W przyszłości szkoła skorzysta z oferty siedleckiego teatru.

 

 
Dzień Patrona 2013 PDF Drukuj Email

Od chwili przyjęcia przez Szkołę Podstawową w Skrzeszewie imienia 19 Pułku Ułanów Wołyńskich Święto Niepodległości 11 listopada jest zarazem świętem szkoły. W tym roku uroczyste obchody święta w Zespole Szkół w Skrzeszewie odbyły się 20 listopada.

Przygotowania do Dnia Patrona trwały cały miesiąc. Uczniowie aktywnie uczestniczyli nie tylko w przygotowaniach, ale i w licznych konkursach. W tym roku odbył się konkurs wiedzy pt. „Geneza Święta Niepodległości” oraz konkurs plastyczny o tej samej tematyce.

W Dzień Patrona wszyscy uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych z własnoręcznie wykonanymi biało-czerwonymi kotylionami. Po wprowadzeniu sztandaru głos zabrała dyrektor szkoły, pani Halina Getler, która powitała gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Na uroczystość przybyła wójt gminy Repki, pani Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz.

W tym roku część artystyczną poświęconą Narodowemu Świętu Niepodległości przygotowała grupa uczniów z klasy III gimnazjum w ramach realizacji projektów edukacyjnych. W programie o wysokich walorach artystycznych zabrzmiała poezja i muzyka nakłaniająca obecnych do patriotycznej zadumy. Montaż słowno – muzyczny połączony był z prezentacją multimedialną poświęconą genezie narodowego święta. Delegacja uczniów złożyła białe i czerwone róże pod tablicą pamiątkową poświęconą patronowi szkoły.

W drugiej części uroczystości odbyło się ślubowanie klasy I. To niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawcy i rodziców. O tym, że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów szkoły podstawowej, świadczyć mogło ich zachowanie oraz zaprezentowane wiersze, piosenki i taniec. Dyrektor Halina Getler dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów, którzy ze zniecierpliwieniem, a zarazem z uśmiechem na ustach, czekali na tę chwilę. Uczniowie otrzymali również drobne upominki od rodziców oraz kolegów klasy drugiej. Przed maluchami wiele trudu w osiągnięciu wiedzy. Życzymy więc dużo radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz samych sukcesów w szkole.

Na zakończenie uroczystości wójt gminy, Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz podziękowała dyrektor szkoły, Halinie Getler i wszystkim nauczycielom oraz uczniom, za zorganizowanie Dnia Patrona, które nie tylko było podniosłą uroczystością, ale zawierało również wiele wątków patriotycznych i edukacyjnych.

Nasza szkoła jest miejscem kultywowania tradycji, dlatego za rok z pewnością znowu spotykamy się dla uczczenia tegoż wydarzenia. Pamiętamy o tych, którzy walczyli za wolność, płacąc najwyższą cenę-własne życie.

 
Wybory do samorządu szkolnego 2013/2014 PDF Drukuj Email

Jak co roku uczniowie Gimnazjum w Skrzeszewie mogli wybrać władzę swojego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku wybory przebiegały dwustopniowo. Najpierw każda klasa wybierała osobę, która w jej imieniu startowała w wyborach szkolnych. Następnie, po dwutygodniowej kampanii kandydatów w wyborach ogólnych każdy gimnazjalista głosował na wytypowaną przez siebie osobę. W wyborach zwyciężyła Klaudia Wantusiak - uczennica klasy III gimnazjum. W skład samorządu szkolnego weszli: Eliza Sobieszczuk (klasa II) oraz Szymon Dzikowski (klasa III).


 
Przedszkolaki w Galerii "RE" PDF Drukuj Email

W piękny słoneczny piątek 6.IX. 2013 dzieci z Przedszkola w Skrzeszewie na zaproszenie Państwa Kunickich wybrały się do Galerii „RE”. Podziwiały efekty warsztatów „Lato na wsi”. Oglądały wystawę malarstwa oraz maskotek zaprojektowanych przez starszych kolegów. Najlepsze prace zostaną wystawione w Warszawie, w tym Marceliny Kazimierczuk z naszego przedszkola. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały pani Ewie Kunickiej piosenkę a ona poczęstowała je cukierkami.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 25


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.