forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Wycieczka do Siedlec PDF Drukuj Email

Miesiąc luty był dla dzieci z Przedszkola w Skrzeszewie pełen atrakcji : Dzień Babci i Dziadka, zawody sportowe Przedszkoliada oraz wycieczka do Siedlec. We wtorek 24 lutego byliśmy na spektaklu „Kopciuszek” w Centrum Kultury i Sztuki oraz w sali zabaw „Młynek”. Razem z nami byli też uczniowie klas I-VI. Była to okazja do integracji ze starszymi kolegami. Spektakl był bardzo ciekawy a sala zabaw dobrze wyposażona. Wyjazd dostarczył wielu ciekawych wrażeń.


 
Przedszkoliada 2015 PDF Drukuj Email

W czwartek 19 lutego 2015 r. odbyły się w Sokołowie Podlaskim zawody sportowe „Przedszkoliada”- etap halowy. Drużyna ze Skrzeszewa liczyła 18 uczniów (4, 5 i 6-cio latków). Dzieci współzawodniczyły z dziećmi z innych przedszkoli z powiatu sokołowskiego na torach przeszkód. Zawody mają na celu wyrabianie zamiłowania do sportu. Przedszkolaki otrzymały dyplomy, pączki i soczki. Było też pamiątkowe zdjęcie dzieci z 14 przedszkoli.


 
Dzień Babci i Dziadka 2015 PDF Drukuj Email

Ostatni dzień karnawału 17 lutego 2015 roku w Zespole Szkół w Skrzeszewie upłynął bardzo uroczyście. Dzieci z przedszkola i klas I-III zaprosiły Babcie i Dziadków. W pięknie przystrojonej sali gimnastycznej uczniowie przedstawili ciekawy program artystyczny: Jasełka, wiersze, piosenki, taniec oraz sztukę „Szewczyk Dratewka”. Goście zostali obdarowani upominkami własnoręcznie wykonanymi przez wnuczęta. Rodzice dzieci przygotowali słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie mogli również odnaleźć swoje podobizny na portretach. Wspaniała impreza pozostanie na długo w pamięci gości i wykonawców.


 
Gimnazjum w Skrzeszewie w Warszawie PDF Drukuj Email

Dnia 16 lutego bieżącego roku uczniowie pod opieką nauczycieli pojechali na wycieczkę do Warszawy, aby zwiedzić m. in. nowe Muzeum Historii Żydów Polskich ,,Polin'' , Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wiele innych zabytków naszej stolicy tematycznie z nimi związanych. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy historycznej. Podróż rozpoczęła się o godzinie 7:30.    Z autobusu wysiedliśmy około godziny 10:00. Pierwszym punktem naszej wycieczki był pomnik Jana Karskiego - kuriera i emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie mieliśmy zobaczyć znajdujący się obok pomnik Żydów polskich. Potem poszliśmy do Muzeum Historii Żydów Polskich ,,Polin''. Było to miejsce niezwykłe pod wieloma względami . Po muzeum oprowadzał nas przewodnik, który pomógł na szerzej zapoznać się z historią wyznawców judaizmu. Wystawa składała się z ośmiu galerii, które w bardzo szczegółowy sposób opowiadały o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów. Po około dwóch godzinach udaliśmy się na kopiec Mordechaja Anielewicza oraz zobaczyliśmy fragment muru getta warszawskiego. Następnym punktem naszego wyjazdu było Muzeum Powstania Warszawskiego. Niewątpliwą atrakcją był właz do kanału, którym ewakuowało się powstanie na Nowy Świat i ulicę Długą. Na koniec widzieliśmy Arsenał, gdzie odbyła się w 1943 roku słynna akcja, w której ewakuowano Jana Bytnara. Po zwiedzeniu wszystkich miejsc wyjechaliśmy z Warszawy około godziny 20:00.

Moim zdaniem wycieczka była jak najbardziej udana. Uważam, że była to znakomita lekcja historii. Mogliśmy również zobaczyć jak ludzie w tamtych czasach walczyli o wolność Polski. Zdobyliśmy wiedzę, która z pewnością przyda się w przyszłości.

 

/ Adrianna Bochaj kl. III gimnazjum / 


 
„Posłańcy Świętego Mikołaja”. PDF Drukuj Email

W sobotę 17 stycznia 2015 roku odbyła się w Przedszkolu w Skrzeszewie „ Choinka Noworoczna”. Dzień ten był wyjątkowo uroczysty, gdyż tego dnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Prezenty zostały zakupione przez Fundację „Antiqua” w ramach akcji „Posłańcy Świętego Mikołaja”. Pomysłodawcą tego wydarzenia był pan Maksymilian Chałupka. Wcześniej dzieci samodzielnie rysowały „Listy do Świętego Mikołaja” . Z niecierpliwością czekały na wymarzone prezenty. Przedszkolaki wykonały kolorowe podziękowania dla Fundacji Antiqua. Podczas spotkania pięknie odśpiewały dla Świętego Mikołaja i rodziców kolędy . Była to też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom tej wspaniałej akcji.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 32


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.