forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Wizyta Mikołaja w przedszkolu PDF Drukuj Email

Wzorem lat ubiegłych do Przedszkola w Skrzeszewie 7 grudnia przyszedł Święty Mikołaj. Dzieci powitały miłego gościa piosenką. Otrzymały piękne prezenty, które sprawiły dużą radość. Dla wielu dzieci było to pierwsze spotkanie ze Świętym Mikołajem, co wzbudziło ogromne emocje.


 
Przedszkolaki ze Skrzeszewa dekorują pierniczki PDF Drukuj Email

W piątek 4 grudnia nasze przedszkole pachniało świątecznymi pierniczkami. Jedna z mam przyniosła własnoręcznie upieczone pierniczki i zrobiła kolorowy lukier. Dzieci chętnie zabrały się do ozdabiania ciasteczek. Była to wielka frajda przypominająca świąteczne zwyczaje. Dzieci zabrały pierniczki do domu aby powiesić je na choince.


 
Koncert pana Romana Brochockiego w Zespole Szkół w Skrzeszewie PDF Drukuj Email

19 listopada 2015 roku uczniowie z Zespołu Szkół w Skrzeszewie mogli zobaczyć, usłyszeć oraz poznać historię i zasadę działania 9 instrumentów - akordeonu, harmonijki ustnej, fletni pana, okaryny, ligawki, trąbki, banjo, bałałajki i sazu. Podróż w świat instrumentów możliwa była dzięki panu Romanowi Brochockiemu, sokołowskiemu artyście-muzyku.


 
DZIEŃ PATRONA W ZESPOLE SZKÓŁ W SKRZESZEWIE PDF Drukuj Email

12 listopada, jak co roku, w Zespole Szkół w Skrzeszewie bardzo uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona. Tradycją szkoły jest, że w tym dniu odbywa się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz ślubowanie uczniów klasy I. Część artystyczna przygotowana została przez uczniów szkoły podstawowej
i gimnazjum pod opieką nauczycieli historii, języka polskiego i muzyki.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor Halina Getler powitała panią Wójt Gminy Repki Krystynę Mikołajczuk – Bohowicz, rodziców uczniów klasy I oraz pozostałych gości. Przypomniała też historię 19 Pułku Ułanów Wołyńskich – patrona naszej szkoły.

W dalszej części odbyła się część artystyczna. Na montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Nie zginęła, zmartwychwstała mimo srogich burz” składały się wiersze i pieśni o treści patriotycznej. Utwory opowiadały o walce z zaborcami, o męstwie naszych przodków. Słuchaliśmy opowieści o powstaniach listopadowym i styczniowym, które zakończyły się klęską. Interpretacje muzyczne i recytatorskie pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Podczas akademii zaprezentowana została historyczna prezentacja multimedialna przedstawiająca trudną i długą drogę narodu polskiego do niepodległości.

Uroczystość odbyła się w pięknej aurze jesiennej. Scenerię stanowiły polana drewna ułożone na kształt ogniska, płonące znicze, w tle brzozowe krzyże i porozrzucane w nieładzie jesienne liście. Ważnym elementem dekoracji były także portrety postaci historycznych wykonane przez uczniów naszej szkoły.

W drugiej części uroczystości odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali część artystyczną. Pochwalili się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i muzycznymi. Po zakończonej prezentacji pani dyrektor potwierdziła, iż wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie i akt pasowania na ucznia, którego dokonała, wielkim ołówkiem udekorowanym biało – czerwoną kokardą, pani dyrektor. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. 19 Pułku Ułanów Wołyńskich w Skrzeszewie. Dowodem tego aktu były dyplomy wręczone przez wychowawcę klasy. Zgodnie z tradycją najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali prezenty od pani Wójt oraz rodziców. Klasa druga także powitała prezentami swoich młodszych kolegów, a w klasie czekał na dzieci tort przygotowany przez rodziców.

Oficjalną część akademii zakończono odśpiewaniem hymnu szkoły i wyprowadzeniem sztandaru.

Uwieńczeniem uroczystości było złożenie kwiatów na grobach ułanów poległych w boju pod Skrzeszewem i Frankopolem w 1920 roku.

Tak społeczność uczniowska wraz z nauczycielami Zespołu Szkół w Skrzeszewie okazali szacunek dla historii i dziejów naszego narodu. Ten dzień był wyjątkowy dla uczniów i ich rodziców.

Katarzyna Dmowska-Niemirka, Barbara Mazurczak, Danuta Strus

 

 

 
Konkurs Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj Email

5 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni odbył się VI Konkurs Piosenki Patriotycznej. W przesłuchaniach wzięło udział ponad 20 podmiotów muzycznych. Zespół Szkół w Skrzeszewie reprezentowany był przez dwa zespoły wokalne - uczennice klasy II i III szkoły podstawowej i I i II gimnazjum oraz solistę - ucznia klasy III gimnazjum, Szymona Dzikowskiego. Decyzja jury, Szymon zajął I miejsce w kategorii solistów powyżej 10 roku życia. Reprezentował szkołę na koncercie galowym, który miał miejsce 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości w Sterdyni. Opiekunem zespołów i solisty była pani Magdalena Chomać.

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 37


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.