forex trading logo

Home
Zespół Szkół w Skrzeszewie
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email

12 października 2016r. uczniowie Publicznego Gimnazjum ze Skrzeszewa pod opieką wychowawców Marzeny Prochackiej, Anny Skwierczyńskiej i Barbary Mazurczak, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się okazy egzotycznych roślin zgromadzonych w szklarniach powsińskiego ogrodu. Po krótkim spacerze w strugach jesiennego deszczu, wśród przepięknych okazów drzew, roślin i kwiatów, uczestnicy wycieczki przejechali do Wilanowa. Pobyt na terenie dawnej rezydencji króla Jana III Sobieskiego zapoczątkowała lekcja „Wilanowskie obserwatorium przyrody” i zwiedzanie fragmentów ogrodu. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach muzealnych „Wilanów perłą baroku”. Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się na ciepły posiłek. Mimo niesprzyjającej aury wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że wycieczka była bardzo udana.

 

 

 
Schola ze Skrzeszewa na koncercie galowym Festiwalu Piosenki Religijnej PDF Drukuj Email

W dniu 21 maja 2016 roku w Bielskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania XXIII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu”. Kolejny raz udział wzięła w nim schola CUNCTI SIMUS CONCANENTES działająca w Skrzeszewie. Decyzją jury zajęła ona II miejsce w kategorii schola dziecięce i została zaproszona do zaśpiewania podczas koncertu galowego. Odbył sie on 10 czerwca przy kopcu papieskim w Drohiczynie i wpisywał sie w obchodu 25-lecia diecezji drohiczyńskiej oraz 17 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie. Zespół zaprezentował wtedy piosenkę „On jest dobrym Pasterzem”, która tematyką nawiązuje do jedności chrześcijan, sakramentów i posłuszeństwa Bogu. Dodatkowo, rozpoczął występy, wykonując utwór „Błogosławieni miłosierni” - Hymn Światowych Dni Młodzieży. Podczas koncertu nagrodę odebrał również Szymon Dzikowski - uczeń III klasy gimnazjum w Skrzeszewie, który piosenką „Niepojęty, Niezmierzony” wyśpiewał II miejsce w kategorii soliści powyżej 14 roku życia.

 
Poznajemy pracę Policji PDF Drukuj Email

Dnia 10.06.2016 r. przybył do Przedszkola w Skrzeszewie policjant z Posterunku Policji w Repkach, pan Wojciech Wrzesień. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policyjne. W szczególności czapka, policyjny lizak oraz kajdanki. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy przedszkolaki zaśpiewały policjantowi piosenkę. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

 
Przedszkolaki w bibliotece PDF Drukuj Email

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej w Przedszkolu w Skrzeszewie przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie tym dla dzieci. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani bibliotekarki lizaki. Obiecały, że przyjdą z rodzicami, żeby zapisać się do biblioteki.


 
Wycieczka do Białowieży PDF Drukuj Email

Bardzo dobrym prezentem dla dzieci z Przedszkola w Skrzeszewie była wycieczka do Białowieży. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Rezerwatu Żubrów
i Muzeum Przyrodniczo- Leśnego. Była to prawdziwa uczta dla miłośników przyrody.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 41


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.